Blog BazaTelefonów.pl
 

Produkty FIBARO współpracujące z platformą Apple HomeKit

Gadżety 2017-01-13 10:44

FIBARO - producent urządzeń z obszaru Internetu Rzeczy - jako pierwsza firma z Polski dołączyła ze swoimi produktami do platformy Apple HomeKit dedykowanej inteligentnym rozwiązaniom dla domu. Wśród produktów kompatybilnych z platformą HomeKit znalazł się wielofunkcyjny czujnik ruchu, temperatury i oświetlenia - Motion Sensor, czujnik zalania - Flood Sensor oraz czujnik stanu otwarcia/zamknięcia dowolnego okna lub drzwi - Door/Window Sensor.

Nowe urządzenia FIBARO zostały zaprezentowane podczas tegorocznych targów Consumer Electronic Show. Na ekspozycji poznańskiej firmy w Las Vegas można było znaleźć również, prezentowany po raz pierwszy szerokiemu gronu, kontroler KeyFob oraz całe portfolio produktów działających w protokole Z-Wave.

FIBARO Flood Sensor
FIBARO Flood Sensor jest pierwszym urządzeniem dostępnym w ofercie Apple HomeKit, które wykrywa zalania i wycieki. Flood Sensor pozwala na natychmiastowe wykrycie wody dzięki złotym teleskopowym sondom, które umożliwiają także pracę na nierównych powierzchniach. Czujnik wyposażony jest we wskaźnik LED łącznie z alarmem dźwiękowym informującym o zalaniu bądź innych zmianach. Bezprzewodowe urządzenie może również uruchomić „scenę” i powiadomić użytkownika o problemie poprzez aplikację FIBARO lub Apple Home. Flood umieszczony w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zalania, może także mierzyć temperaturę i na tej podstawie stwierdzić, że pomieszczenie jest niedogrzane.

FIBARO Motion Sensor
Nagrodzony CES Innovation Award oraz innymi międzynarodowymi nagrodami - FIBARO Motion Sensor -to niewielkich rozmiarów urządzenie, które poza detekcją ruchu, przekazuje również informację o aktualnej temperaturze oraz poziomie natężenia światła. Za sprawą wbudowanego akcelerometru może także powiadamiać o zmianie swojego położenia, dzięki czemu stanowi zabezpieczenie przez sabotażem. Sprytny uchwyt pozwala na umiejscowienie czujnika w dowolnym miejscu - może być przymocowany do ściany, sufitu bądź jakiejkolwiek innej powierzchni. Bezprawna próba przeniesienia lub zmienienia kąta widzenia czujnika może wywołać alarm.


FIBARO Door/Window Sensor jest urządzeniem o dwóch funkcjach - czujnika kontaktronowego i temperatury. Czujnik FIBARO może być umieszczony na dowolnych drzwiach lub oknie dopasowany zgodnie z jedną z 7 różnych wersji kolorystycznych. Wystarczy wyjąć go z opakowania, otworzyć obudowę, pozbyć się zabezpieczenia i całość przykleić przy pomocy dołączonej dwustronnej taśmy montażowej. Będąc integralną częścią ekosystemu HomeKit czujnik FIBARO zapewnia bezpieczeństwo, spokój i wygodę w domu.

Aplikacja FIBARO
Aplikacja FIBARO jest autorską mobilną aplikacją zaprojektowaną dla Apple HomeKit. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, dzięki czemu proces konfiguracji urządzenia jest prosty i bezpieczny. Urządzenia FIBARO HomeKit mogą być również kontrolowane głosowo dzięki użyciu asystenta głosowego Siri przy pomocy iPhone’a, iPada, iPoda Touch czy Apple Watcha. Z Apple TV aplikacja pozwala również na zdalny dostęp i zarządzanie będąc poza domem.

FIBARO KeyFob
FIBARO KeyFob to niewielkich rozmiarów pilot o kształcie spłaszczonej elipsoidy, który pozwala zdalnie kontrolować urządzenia znajdujące się w zasięgu sieci Z-Wave. Sterowanie jest możliwe, dzięki zastosowaniu standardu komunikacyjnego Z-Wave Plus oraz modułu z serii Z-Wave 5, który w porównaniu do możliwości oferowanych przez poprzednią wersję ma zwiększony zasięg o 50% oraz pozwala na szybszą pracę urządzenia. Ergonomiczny kształt FIBARO KeyFob sprawia, że pilot śwtienie leży w dłoni, a dzięki kompaktowym wymiarom może także pełnić funkcję breloka do kluczy. Dzięki sześciu przyciskom umieszonym na pilocie, użytkownik może aktywować wcześniej zaprogramowane sceny lub sterować innymi urządzeniami, które wykonują takie czynności, jak włączanie, wyłączanie, rozjaśnianie i ściemnianie. Za pomocą jednego do trzech kliknięć oraz przytrzymania użytkownik ma w sumie do dyspozycji aż 24 akcje, z których każda może odpowiadać za inną scenę. Wystarczy zatem np. kliknąć 2 razy wybrany przycisk, który w momencie przyjazdu do domu zaktywuje otwarcie bramy wjazdowej na posesję, zapali światło w garażu oraz wyłączy alarm.

Produkty FIBARO współpracujące z HomeKit są dostępne w sieciach sprzedaży od 16.12.2016 roku. Więcej informacji o współpracy z platformą Apple można znaleźć na dedykowanej stronie producenta: www.homekit.fibaro.com.

Źródło: FIBARO

Wojtek Konopa, wyświetlono 1672 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum