Blog BazaTelefonów.pl
 

Ericsson i Intel otwierają Hyperscale Lab w Gdańsku

Technologie 2017-02-24 14:39

Ericsson rozszerza współpracę z firmą Intel, tworząc Hyperscale Customer Experience Lab w Gdańsku. Laboratorium Customer Experience to wspólny ekosystem służący do wprowadzania na rynek nowych rozwiązań i umożliwiający współpracę techniczną, rozwój ekosystemu i onboarding klientów.


Laboratorium stanowi podstawę do stworzenia wspólnej oferty rynkowej dla rozwiązań Ericsson bazujących na Intel® Rack Scale Design i jest dowodem na sukces rynkowy tego rozwiązania, będącego odpowiedzią na potrzeby klientów z różnych branż, przygotowujących się na wprowadzenie technologii 5G. Kolejna generacja sieci komórkowych nie może być wyłącznie szybsza od poprzedniej, musi być również inteligentniejsza, bardziej wydajna oraz skalowalna. Te wymogi doskonale spełni sieć 5G, ale klienci z różnych branż muszą opracować nowe podejście aby w pełni wykorzystać możliwości urządzeń, które będą działać w technologii 5G.

13 wiodących firm z sektora IT ogłosiło wprowadzenie systemów bazujących na Intel® Rack Scale Design. Ericsson posiada 26 klientów wykorzystujących Hyperscale Datacenter System 8000 na całym świecie.

Jason Hoffman, Head of Product Area Cloud Infrastructure, Ericsson, powiedział: “Ekosystem zauważalnie rośnie. Musimy budować infrastrukturę IT w taki sposób, aby sprostała ona przyszłym wymogom – oznacza to, że konieczne jest budowanie nowych produktów a nie bazowanie na produktach które już stworzyliśmy. Dzięki połączonym mocom technologii Ericsson Hyperscale Datacenter System 8000 i Intel® Rack Scale Design, możemy dokonać transformacji naszej działalności, a przy okazji jesteśmy szczęśliwi, mogąc obserwować jak inne firmy stosują to samo podejście."

"Jesteśmy podekscytowani współpracą z Ericsson – dzięki niej możemy przyspieszyć wprowadzanie na rynek rozwiązania Intel® Rack Scale Design" powiedział Charles Wuischpard, Vice President Data Center Group and General Manager Scalable Datacenter Solutions Group, Intel. "Usługi wykorzystujące duże ilości danych obciążają tradycyjne architektury IT, a wprowadzenie 5G będzie dla nich jeszcze większym wyzwaniem. Rack Scale Design to architektura IT która w prosty sposób dostosowuje się do potrzeb, co w połączeniu z niskim TCO umożliwi dostawcom usług komunikacyjnych bezproblemowe wejście w cykl wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Jestem pewien że razem z Ericsson będziemy mogli nadal odpowiadać na rosnące potrzeby naszych klientów.”

Trzy filary ITU/3GPP są częścią przypadków użycia 5G – sieci o bardzo niskim opóźnieniu, masowa komunikacja M2M i większy zasięg sieci. Poza tym, zastosowanie dodatkowych pasm ułatwi process standaryzacji. W rezultacie, oczekujemy że 5G będzie nie tylko ewolucją w usługach oferowanych przez smartfony, ale otworzy również zupełnie nowe możliwości w obszarach Internetu Rzeczy i łączności bezprzewodowej.

Źródło: Ericsson

Wojtek Konopa, wyświetlono 1878 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum