Blog BazaTelefonów.pl
 

Motorola TLKR T92 H2O - radiotelefon dla aktywnych

Telefony 2017-04-25 14:10

Komunikacja i dobra łączność podczas aktywnego wypoczynku poprawia bezpieczeństwo, ułatwia wymianę informacji oraz współdzielenie emocji. Tam, gdzie nie sprawdzą się standardowe telefony komórkowe, z pomocą przyjdą nowe radiotelefony od Motorola Solutions. Wprowadzany właśnie na polski rynek model TLKR T92 H2O kierowany jest do aktywnych sportowców.

Motorola TLKR T92 H2O

Sprawdzi się zarówno podczas pieszych wędrówek oraz urozmaiconych wypraw, ale szczególnie zainteresuje osoby, dla których prawdziwym żywiołem jest woda. Co więcej, radiotelefon zapewni łączność bez opłat, dlatego warto rozważyć tę metodę komunikacji także podczas zagranicznych wojaży, unikając w ten sposób kosztów roamingu*.

Model T92 H2O jest wodoodporny – posiada stopień ochrony IP67, co oznacza, że przez 30 minut może przebywać 1 metr pod wodą. Ze sprawdzeniem tej możliwości może być jednak problem, bowiem gdy radiotelefon znajdzie się już w wodzie, to unosi się na jej powierzchni (bez podłączonych akcesoriów dodatkowych). Co więcej, urządzenie posiada wbudowaną latarkę LED z sensorem, który automatycznie włącza białe światło, gdy radiotelefon zetknie się z wodą. Latarkę można także uruchomić przyciskiem – jedno naciśnięcie uruchamia światło białe, drugie wciśnięcie włącza światło czerwone. Użyteczna będzie także funkcja alarmu – na obudowie radiotelefonu znalazł się dedykowany przycisk, który przytrzymany przez 3 sekundy sprawia, że urządzenie emituje głośny dźwięk.

Kolejnym udogodnieniem w modelu T92 H2O jest funkcja powiadamiania wibracyjnego, przydatna w głośnym otoczeniu, a także funkcja VOX uruchamiająca nadawanie bez konieczności wciskania przycisku. Aktywni użytkownicy będą mogli także wykorzystać klips do paska, który posiada podwójne zastosowanie – w razie potrzeby zmieni się w użyteczny gwizdek. Radiotelefon jest wyposażony w akumulator, który bez problemu naładujemy korzystając ze złącza i ładowarki micro USB. Stan naładowana pokazuje wskaźnik na wyświetlaczu urządzenia. W sytuacjach awaryjnych można jednak skorzystać z baterii AA, które umieszcza się w dostępnym jako opcja module. Wśród dodatkowych, opcjonalnych akcesoriów znajdują się także oryginalne zestawy słuchawkowo-mikrofonowe.

Radiotelefony T92 H2O pracują w paśmie ogólnodostępnym PMR446* (8 kanałów i 121 subkodów prywatności), nie wymagającym licencji w Polsce i większości krajów Unii Europejskiej. Zasięg urządzeń wynosi do 10km, choć jest uzależniony m.in. od ukształtowania terenu, pogody, zakłóceń elektromagnetycznych lub innych przeszkód.

Dostępny w sprzedaży zestaw składa się z dwóch radiotelefonów T92 H2O, dwóch akumulatorów NiMh, dwóch przewodów micro USB, ładowarki samochodowej, instrukcji obsługi oraz torby ułatwiającej transport radiotelefonów.

Dystrybutorem urządzeń T92 H2O w Polsce jest spółka Aksel (www.aksel.com.pl).

* Radiotelefonów korzystających z pasma PMR446 można używać bez zezwolenia w większości krajów Unii Europejskiej. Jednak przed wyjazdem zawsze należy sprawdzić regulacje prawne konkretnego kraju.

Źródło: Aksel.com.pl

Wojtek Konopa, wyświetlono 1424 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum