Blog BazaTelefonów.pl
 

Koniec martwych stref dzięki najnowszemu hybrydowemu systemowi szybkiego Wi-Fi D-Linka

2017-09-05 13:38

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie D-Link zaprezentował rodzinę urządzeń Covr Whole Home Wi-Fi, tworzącą system Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi (COVR-P2502). To rozwiązanie, dzięki któremu w całym domu jest dostępna ultraszybka sieć bezprzewodowa.

 

Covr Hybrid Powerline Wi-Fi to pierwszy na świecie system korzystający z technologii Powerline, który udostępnia sieć Wi-Fi w całym domu. Tworzy go zestaw adapterów wyposażonych w hotspoty Wi-Fi, łączących się z domowym routerem. W tej technologii dane przesyłane są przez domowe okablowanie elektryczne, a każde gniazdko z prądem może pełnić funkcję gniazdka sieciowego. To rozwiązanie charakteryzujące się stabilnymi i wydajnymi połączeniami, na które nie ma wpływu odległość, grubość ścian lub rodzaj użytych materiałów budowlanych.

System Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi opracowano, by wyeliminować wolne lub niestabilne połączenia, martwe strefy oraz konieczność korzystania z wielu sieci bezprzewodowych.

Z systemem Covr w całym domu można swobodnie korzystać z Wi-Fi bez utraty połączenia. Mobilne urządzenia automatycznie przełączają się między hotspotami systemu, podłączonymi do standardowych gniazdek elektrycznych, dzięki czemu bez przerw można prowadzić wideorozmowy lub słuchać muzyki online przez smartfony lub tablety.

Najważniejsze funkcje:

  • Działa w domach, w których ściany i sufity blokują sygnał Wi-Fi
  • Jest łatwy w konfiguracji i można go uruchomić w kilka minut
  • Działa z routerami od dostawców usług internetowych
  • Konfiguracja odbywa się przez tablet lub smartfon, bez użycia komputera
  • Udostępnia połączenia z szybkością do 1,2 Gbit/s w dwóch zakresach
  • Udostępnia optymalną szybkość połączeń dzięki technologii Multiple-User MIMO (MU-MIMO), nawet gdy jednocześnie jest podłączonych wiele urządzeń
  • Każdy hotspot jest połączony z routerem przez kable elektryczne z wykorzystaniem Powerline AV2 z szybkością do 1,3 Gbit/s
  • Zintegrowane gigabitowe porty umożliwiają przyłączenie urządzeń przez kabel Ethernet
  • Umożliwia korzystanie z superszybkiej sieci Wi-Fi, obejmującej zasięgiem do 450 m2.

System Covr, będący połączeniem sieci Wi-Fi oraz technologii Powerline, tworzy w domu jedną, ultraszybką sieć bezprzewodową. Adaptery Covr wyposażono w trzy gigabitowe porty Ethernet, do których można podłączyć komputery, telewizory Smart i inne urządzenia, bez konieczności kładzenia kabla Ethernet. Dodatkowe moduły systemu umożliwiają swobodną rozbudowę sieci w domach lub małych biurach.

Do systemu Covr szybko można dodać kolejne adaptery. Każdy taki moduł automatycznie określi siłę sygnału sieci bezprzewodowej i połączy się ze źródłem Wi-Fi, zapewniając optymalne połączenia.

Dostępność i cena
System Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi będzie dostępny dla klientów w Polsce w listopadzie w sugerowanej cenie 759 zł.

Źródło: D-Link

Wojtek Konopa, wyświetlono 2301 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum