Blog BazaTelefonów.pl
 

Telefon FCN: nowa aplikacja VoIP od polskiego operatora

Aplikacje 2017-09-26 11:49

FCN - popularna polska platforma telefonii VoIP udostępnia własną aplikację do dzwonienia na system Android. Aplikacja Telefon FCN przeznaczona jest dla wszystkich obecnych jak i nowych użytkowników platformy VoIP - jest już skonfigurowana do natychmiastowej pracy z systemem operatora jak i pozwala na szybką rejestrację konta od razu po instalacji.

Ze względu na swoje funkcje będzie szczególnie atrakcyjna dla użytkowników dla których kluczowa jest mobilność i możliwość korzystania z usługi w każdym miejscu, ale oferuje też pełny zestaw niezbędnych narzędzi potrzebnych w komunikacji biznesowej.

Co potrafi aplikacja Telefon FCN?
Przede wszystkim - zawsze pokazuje aktualny bilans naszego konta prepaid w FCN, dzięki czemu łatwo jest kontrolować poziom wydatków na rozmowy i pilnować kolejnych doładowań.
Oprócz tego, pokazuje cenę minuty rozmowy z daną destynacją przed wybraniem numeru (tzn. rozpoznaje numer docelowy i weryfikuje cenę rozmowy z wbudowanym cennikiem). Jest to szczególnie użyteczne w przypadku połączeń zagranicznych, gdzie koszty rozmów mogą znacznie różnić się od siebie.
 
Co więcej, aplikacja pozwala łatwo zbudować własną książkę adresową w oparciu o istniejące kontakty Android. Oznacza to, że możemy szybko stworzyć listę kontaktów np. zagranicznych i rozmawiać z nimi tylko przez VoIP.
 
Użytkownicy FCN mogą  prowadzić rozmowy wideo -  z innymi użytkownikami aplikacji Telefon FCN.  Warto wiedzieć, że operator nie pobiera dodatkowych opłat za rozmowy wideo.
 
Dla zaawansowanych użytkowników istnieje możliwość stworzenia reguł wybierania numerów. W tym wypadku, jeżeli wykorzystujemy Telefon FCN w zastępstwie natywnego dialera systemu Android, to możemy nakazać aplikacji np. łączenie wszystkich rozmów  przez platformę FCN. Jest to o tyle istotne, że FCN jako usługa VoIP oferuje bardzo niskie stawki na rozmowy zagraniczne: już od 5 groszy do najpopularniejszych kierunków w UE.

Dla użytkowników biznesowych istotne będą opcje transferowania połączeń  na inny numer (z konsultacją, jak i bez niej), a także opcje nagrywania całych rozmów przychodzących i wychodzących oraz przechowywania ich jako plików audio w pamięci wewnętrznej telefonu.
 
Telefon FCN obsługuje powiadomienia PUSH, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić dużo energii  (aplikacja jest wzbudzana przez przychodzące połączenie, a nie czuwa cały czas w oczekiwaniu na nie). Wykorzystuje także kodek G.723 pozwalający na bardzo oszczędne zużycie danych w przypadku rozmów z wykorzystaniem danych komórkowych.

Aktualnie aplikacja jest dostępna na system Android 4.2 i nowszy, a w przeciągu najbliższych tygodni planowana jest premiera na iOS.

Aplikację Telefon FCN można pobrać pod linkiem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fcn.telefonfcn.android

Więcej o aplikacji można przeczytaj na stronie operatora:
https://fcn.pl/jak-korzystac/telefon-fcn/

Źródło: Aiton Caldwell SA

Wojtek Konopa, wyświetlono 599 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

If you want to avoid this verification please login (or register).

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum