Blog BazaTelefonów.pl
 

Telefon FCN: nowa aplikacja VoIP od polskiego operatora

Aplikacje 2017-09-26 11:49

FCN - popularna polska platforma telefonii VoIP udostępnia własną aplikację do dzwonienia na system Android. Aplikacja Telefon FCN przeznaczona jest dla wszystkich obecnych jak i nowych użytkowników platformy VoIP - jest już skonfigurowana do natychmiastowej pracy z systemem operatora jak i pozwala na szybką rejestrację konta od razu po instalacji.

Ze względu na swoje funkcje będzie szczególnie atrakcyjna dla użytkowników dla których kluczowa jest mobilność i możliwość korzystania z usługi w każdym miejscu, ale oferuje też pełny zestaw niezbędnych narzędzi potrzebnych w komunikacji biznesowej.

Co potrafi aplikacja Telefon FCN?
Przede wszystkim - zawsze pokazuje aktualny bilans naszego konta prepaid w FCN, dzięki czemu łatwo jest kontrolować poziom wydatków na rozmowy i pilnować kolejnych doładowań.
Oprócz tego, pokazuje cenę minuty rozmowy z daną destynacją przed wybraniem numeru (tzn. rozpoznaje numer docelowy i weryfikuje cenę rozmowy z wbudowanym cennikiem). Jest to szczególnie użyteczne w przypadku połączeń zagranicznych, gdzie koszty rozmów mogą znacznie różnić się od siebie.
 
Co więcej, aplikacja pozwala łatwo zbudować własną książkę adresową w oparciu o istniejące kontakty Android. Oznacza to, że możemy szybko stworzyć listę kontaktów np. zagranicznych i rozmawiać z nimi tylko przez VoIP.
 
Użytkownicy FCN mogą  prowadzić rozmowy wideo -  z innymi użytkownikami aplikacji Telefon FCN.  Warto wiedzieć, że operator nie pobiera dodatkowych opłat za rozmowy wideo.
 
Dla zaawansowanych użytkowników istnieje możliwość stworzenia reguł wybierania numerów. W tym wypadku, jeżeli wykorzystujemy Telefon FCN w zastępstwie natywnego dialera systemu Android, to możemy nakazać aplikacji np. łączenie wszystkich rozmów  przez platformę FCN. Jest to o tyle istotne, że FCN jako usługa VoIP oferuje bardzo niskie stawki na rozmowy zagraniczne: już od 5 groszy do najpopularniejszych kierunków w UE.

Dla użytkowników biznesowych istotne będą opcje transferowania połączeń  na inny numer (z konsultacją, jak i bez niej), a także opcje nagrywania całych rozmów przychodzących i wychodzących oraz przechowywania ich jako plików audio w pamięci wewnętrznej telefonu.
 
Telefon FCN obsługuje powiadomienia PUSH, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić dużo energii  (aplikacja jest wzbudzana przez przychodzące połączenie, a nie czuwa cały czas w oczekiwaniu na nie). Wykorzystuje także kodek G.723 pozwalający na bardzo oszczędne zużycie danych w przypadku rozmów z wykorzystaniem danych komórkowych.

Aktualnie aplikacja jest dostępna na system Android 4.2 i nowszy, a w przeciągu najbliższych tygodni planowana jest premiera na iOS.

Aplikację Telefon FCN można pobrać pod linkiem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fcn.telefonfcn.android

Więcej o aplikacji można przeczytaj na stronie operatora:
https://fcn.pl/jak-korzystac/telefon-fcn/

Źródło: Aiton Caldwell SA

Wojtek Konopa, wyświetlono 5202 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum