Blog BazaTelefonów.pl
 

Łatwiejszy dostęp do wirtualnych pulpitów dla użytkowników Samsung DeX

Gadżety 2017-10-13 10:08

Cloud Store to nowe rozwiązanie firmy Ingram Micro Inc. dedykowane smartfonom Samsung Galaxy, kompatybilnym ze stacją dokującą Samsung DeX. Pozwala ono na zautomatyzowanie konfiguracji usług Amazon WorkSpaces oraz Microsoft Windows Desktop as a Service i ułatwia dostęp oraz korzystanie z usługi wirtualnych pulpitów.

Samsung DeX: komputer ze smartfonu
Stacja dokująca Samsung DeX pozwala połączyć smartfony Galaxy Note8 oraz Galaxy S8 i S8+ z myszą, klawiaturą i dowolnym ekranem Full HD wyposażonym w port HDMI. Dzięki temu moc obliczeniowa smartfonu jest w pełni wykorzystywana do pracy na pełnoekranowym pulpicie, zapewniając takie same doświadczenia, jak w przypadku korzystania z komputera.

Wirtualny pulpit – czym jest?
Dzięki współpracy stacji dokującej Samsung DeX z usługą Amazon WorkSpaces, użytkownicy zyskają bezpieczny dostęp do własnych wirtualnych pulpitów Microsoft Windows, a także wszystkich swoich plików i aplikacji.

Dotychczas o wirtualnych pulpitach słyszeliśmy głównie w kontekście rozwiązań dla firm, co wynikało ze złożoności wymagań konfiguracyjnych. Rozwiązanie autorstwa Ingram Micro Cloud usuwa tę przeszkodę, otwierając drogę do szerszego zastosowania tej technologii przez klientów i eliminując tym samym konieczność dysponowania zaawansowanymi zasobami informatycznymi.

Teraz użytkownicy smartfonów Samsung kompatybilnych ze stacją dokującą Samsung DeX mogą szybko i łatwo skonfigurować swój wirtualny pulpit Windows za pośrednictwem usługi Amazon WorkSpaces – i zacząć z niego korzystać już dziś.

Desktop as a Service dla smartfonów Samsung – pierwsza taka oferta na rynku
To pierwsza na rynku oferta typu Desktop as a Service (DaaS) w chmurze z systemem Microsoft Windows dla użytkowników urządzeń mobilnych, skierowana bezpośrednio do posiadaczy smartfonów Samsung kompatybilnych ze stacją dokującą Samsung DeX. Dzięki niej studenci, freelancerzy oraz przedsiębiorcy zyskują dostęp do pełnego pulpitu Microsoft Windows oraz opcji konfiguracji ich smartfonu bezpośrednio z poziomu stacji dokującej Samsung DeX.

Jeszcze w tym roku usługa Amazon WorkSpaces obejmie również partnerów sprzedaży detalicznej na terenie Stanów Zjednoczonych w Ingram Micro Cloud Marketplace. Dzięki temu będą oni mogli pracować nad kompleksowymi rozwiązaniami dla mobilnych pulpitów, z myślą o klientach biznesowych, oferując im w pakiecie smartfony Galaxy Note8 lub Galaxy S8/S8+ oraz stację dokującą Samsung DeX i Amazon WorkSpaces, a także dodatkowe usługi w chmurze z oferty Ingram Micro.

Nabywcom smartfonów Samsung Galaxy Note8, Samsung Galaxy S8/S8+ i stacji dokującej Samsung DeX w Australii, Belgii, Francji, Holandii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i USA oferowany jest darmowy, 30-dniowy okres próbny na przetestowanie Amazon WorkSpaces. Oferta dostępna jest w aplikacji Windows Desktop Free Trial DeX w Samsung Galaxy App Store.

Źródło: Samsung

Wojtek Konopa, wyświetlono 12285 razy.

Dodaj do: Wykop BLIP Flaker Facebook Twitter

Nie wklejaj HTML ani BB Code. Adresy IP są rejestrowane. Maksymalnie 1500 znaków.

Szukaj
Subskrybuj:
RSSAtom

Kategorie

Chmura tagów

Archiwum